Μαρσέιγ - Παναθηναϊκός: «Ραντεβού» με την ιστορία του

Παναθηναϊκός
Ο Παναθηναϊκός φιλοξενείται απόψε (22:00) στην Μασσαλία από την Μαρσέιγ στην ρεβάνς της Λεωφόρου και καλείται να υπερασπιστεί το προβάδισμα με 1-0 που είχε αποκτήσει πριν από έξι βράδια, ώστε να πάρει μια σπουδαία πρόκριση.

Όλα κρίνονται σήμερα, όλα κρίνονται στην Μασσαλία. Ο Παναθηναϊκός αντιμετωπίζει σήμερα, στις 22:00 ώρα Ελλάδος την Μαρσέιγ στο «Βελοντρόμ» με μοναδικό στόχο την τεράστια πρόκριση για τα Play Offs του UEFA Champions League.

H ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο με μικρό αλλά σημαντικό προβάδισμα. Αυτό που πήρε πριν από έξι βράδια στην Λεωφόρο Αλεξάνδρας, με το γκολ του Μπερνάρ στο 83ο λεπτό.

Σήμερα είναι μια εντελώς διαφορετική υπόθεση. Ο Παναθηναϊκός θα αντιμετωπίσει μια «καυτή» έδρα και μια πολύ ποιοτική ομάδα, η οποία (η λογική λέει) θα μπει πολύ δυνατά στην αναμέτρηση από την στιγμή που βρίσκεται πίσω στο σκορ.

Οι «πράσινοι» στοχεύουν σε μια ανάλογα καλή εικόνα με αυτή του πρώτου παιχνιδιού, όπου και ήταν απόλυτοι κυρίαρχοι στον αγωνιστικό χώρο του Απόστολος Νικολαϊδης.

Αγωνιστικά ο Παναθηναϊκός αντιμετωπίζει μόνο το ίδιο πρόβλημα, αυτό του Μπαρτ Σένκεφελεντ, ο οποίος είχε τραυματιστεί στον αγώνα με την Ντνίπρο στην Σλοβακία και έτσι θα απουσιάσει και από την σημερινή αναμέτρηση.

Από την άλλη πλευρά ο Μαρθελίνιο δεν μπορεί να υπολογίζει στις υπηρεσίες του Κοντογκμπιά, ο οποίος αποβλήθηκε στο 63ο λεπτό της πρώτης αναμέτρησης, αλλά και του Φρανσουά Μουεγκέ που τραυματίστηκε στον Σαββατιάτικο αγώνα απέναντι στην Ρεμς.

Ώρα έναρξης στις 22:00 και τηλεοπτική κάλυψη από το Cosmote Sport 1!